איפה זה הכלניות? ||| כמה הבהרות ורעיון לאפליקציה חדשה

הסופ"ש האחרון הביא רבבות מטיילים לדרום-אדום. חלק מהם הגיעו דרך הבלוג הזה, על פי הסטטיסטיקות המפורטות של וורדפרס שהודיעו לי ש-18 אנשים חיפשו בגוגל "כלניות בארי" והגיעו (בטעות?) לבלוג. למטיילים אלה (וגם לכל חובבי הכלניות) אני חייב כמה הבהרות.

כלניות בבארי 2013 1

הבהרה ראשונה: הכלניות בבארי הן באמת דבר מדהים, שאין כמוהו – גם אם נשמעה נימה משועשעת בפוסט הקודם שעסק בהן. אלפי המבקרים שפקדו אותנו הם דבר מדהים ומבורך לא פחות.
כפי שנושב מרוח הבלוג הזה לאורך הדרך – אנחנו כאן חיים בפריפריה שזוכה בדרך כלל לאיזכורים בהם "המצב הביטחוני" הוא הנושא המרכזי (גם הבלוג הזה נקלע בראשית ימיו לאירוע שכזה שצולם באופן מקרי על ידי מצלמות הטלוויזיה שנקלעו למקום), לכן כשהדרום הופך לאדום ואנשים רבים מחליטים שזה המקום הראוי לבלות בסופ"ש – אין מאושרים מאיתנו!

כלניות בבארי 2013 10 אחוז
לנוחיות המטיילים: תמונות עם מיפוי אחוז הכלניות למטר מרובע (כמ"ר) – פירוט והסבר בהמשך

כלניות בבארי 2013 20 אחוז

כלניות בבארי 2013 40 אחוז

כלניות בבארי 2013 60 אחוז

כלניות בבארי 2013 85 אחוז

ורק שתדעו שהכלניות הם רק פרומו קטן והצבע האדום שלהן נבחר לקידום התיירות באיזור בגלל שמחקרים הוכיחו שאדום הוא צבע אטרקטיבי ומושך (מה שהוכח כנכון מאד! תקראו כאן ותבינו איזה כוח יש לאדום). אבל כדאי לדעת שחוץ מאדום יש לנו עוד המון צבעים באמתחתנו ובשדותינו. למשל – אולי כבר שמתם לב בביקורכם בשבת האחרונה – יש לנו את הצהוב מחמם הלב (סביונים, כְּתֵמות, חרציות ועוד) ואמנם לא עשו לו עדיין מספיק קידום מכירות ויחסי ציבור, אבל כדאי שתדעו שהוא יפה לפחות כמו האדום. ויש לנו גם צבע לבן מלכותי (של שיחי רותם ריחניים, קחוונים, אירוסים ועיריות ועוד) וגם ורוד אופטימי (של חבלבל למשל) ויש לנו סגול וכחול ומעל הכל – הרבה הרבה ירוק!

צהוב בבארי 2013
"דרום-צהוב" – בקרוב: האירוע שכולם ציפו לו, בואו לדרום ותראו מה זה צהוב אמיתי!

פרחים צבעוניים בבארי 2013
"דרום מעורב" – בשנה הבאה: בואו לדרום ותראו את שלל הצבעים של פרחי האביב!!!

עצי רותם בבארי 2013
"דרום לבן" ממש עכשיו! בואו לדרום ותריחו את פריחת עצי הרותם בנחל סחף!!!

יותר מהכל –  אנחנו ירוקים. אצלנו אפשר לראות שדות שלמים, עד האופק, של חיטה ואפונה וגזר, וכמובן ירוק טבעי של צמחי בר ועצי פרי וקרן-קיימת ובוסתנים. ואנחנו גם ירוקים, כי אנחנו שומרים על הטבע: ממחזרים כל דבר (על כך, אולי אספר בפוסט מיוחד שיתאר את ממלכת המיחזור של י' "מלך המיחזור" של הכפר). ואנחנו גם לא מלכלכים (כמעט) ולא משאירים בשטח שקיות של במבה ודוריטוס ובקבוקים של מיץ ומים. בקיצור "דרום-ירוק" עוד יימשך אצלנו הרבה חודשים למרות שהאדום הולך ונעלם והאירוע שרשום על שמו מסתיים בימים אלה.

ירוק בבארי 2013

וכדי להיות יותר פרקטי עלה במוחי "רעיון לאפליקציה חדשה" (המשפט הזה מחליף בימינו את "איך לא חשבו על זה קודם" מהמאה שעברה). האפליקציה שלי תיקרא "איפה יש יותר אדום"  או בקיצור "אחי אדום!" וכך היא תראה:

מפת-איזור-בארי-כלניות-2הדמייה של אפליקציית "אחי אדום!" שתפותח (אולי) עבור פסטיבל "דרום אדום" 2014

על מפת האיזור המפורטת שיכולה להתבסס על google-map או על waze, או כל מפה אחרת, תידלק נקודה אדומה קטנה בכל פעם שתפרח כלנית נוספת באיזור. הנקודה תיכבה כשהפרח ייבול. ככל שירבו הפרחים תתמלא המפה בנקודות אדומות בצפיפות שונה (ממש כמו מפות צפיפות האוכלוסין באטלסים הישנים). כך יוכלו המשתמשים לראות בפירוט מדויק את האיזורים שבהם השטח הפך למרבד מדהים של 85% אדום, או את האיזורים שבהם יש "רק" 30% כלניות אדומות. כל אחד יוכל לבחור, לפי טעמו האישי, איפה הוא רוצה לבקר ולהצטלם. אם במרבדים הצפופים, שמטבע הדברים הם גם הומים ממבקרים, או באיזורים אחרים. וכך לא יהיה צורך בתחנות מידע או בשאלות: "איפה הכלניות שסיפרו לנו עליהן?" או "איפה יש יותר אדום?". המפה תהיה כמובן דינמית ותתעדכן און-ליין ותימנע אכזבות מאנשים שיגיעו לשטח ויגידו "אדום כזה כבר ראינו בשנה שעברה". ובא לדרום גואל.
ואל תחשבו שהמצאתי את כל ה"שטות" הזאת. אני מתחבר (שוב) לדברי "נביא העתיד" הררי שמספר לנו ב"הארץ" בסוקרו את עלייתה של האמונה החדשה ב"דת המידע" על האינטרנט-של-כל-הדברים:

"מסיבות דומות, אם ברצוננו לשמור על האיזון האקולוגי בעולם, לרסן את רמות הזיהום, לחזות בדייקנות את מזג האוויר ולמנוע אסונות טבע או הכחדות של מינים נדירים, עלינו לחבר למערכת עיבוד המידע המרכזית כל פלג מים, כל גייזר איסלנדי, כל קרחון אנטרקטי, כל מפלט של מכונית וכל פרפר המרפרף בכנפיו בפיליפינים ועלול לגרום להוריקן בים הקריבי. מי שיסרב לחבר את מפלט מכוניתו או את העציץ שליד הדלת, הוא אויב הציבור ואויב הטבע".

הביצוע יהיה כבר לקראת "דרום-אדום" של השנה הבאה, ועד אז אשתדל להמשיך לספר כאן בבלוג על שינויי הצבעים ועל אטרקציות נוספות שיש אצלנו – בדיוק כמו שיש בכל מקום בארץ, רק צריך לחפש וללמוד להתבונן ובעיקר לספר ולתאר. כפי שאני "בכוחותי הדלים" מנסה כאן בבלוג הזה כבר חמישה חודשים.

____
לנוחיות הקוראים: ניתן למצוא את רשימת כל הפוסטים הקודמים בתפריטים למעלה, עם כל כותרות העמודים וגם את "שיחה ממתינה", ובה נושאים לפוסטים עתידיים, תוכלו למצוא שם.

קישור לדף הפייסבוק של הבלוג – המעוניינים יכולים להיכנס כאן.

פוסט זה פורסם בקטגוריה אינפוגרפיקה, טבע ונוף, מפות, עם התגים , , , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

תגובה אחת על איפה זה הכלניות? ||| כמה הבהרות ורעיון לאפליקציה חדשה

 1. סמדר הגיב:

  שתדע לך שכל אפלקציה מד-אי-מה וחדשנית שכזו, שאתה בודה לך כאן ממוחך הקודח וחולק בנדיבות שאין-דברים-כאלה עם קהל מחפשי גוגל שלך –
  מרחיקה אותי פסע נוסף מכל עקרונותי הרופפים ממילא, ובקרוב אודח סופית מ"התנועה לרגרסיה מתקדמת", הסניף-הישראלי-נטול-דף-הפייסבוק של
  The Slow Tech Movement.
  אז עכשיו אתה והררי אומרים לי שאני והנייד הלא חכם והשבור שלי, שכמו איזה מפגר יודע רק לטלפן אל ומאת – בעצם היננו אויב הציבור והטבע מס' 1?!
  נשבעת, זה ממש לא מה שהתכוונתי, ממש סליחה.
  OK… אז איפה נרשמים לאפלקציית הכלניות המופלאה שלך? אני רוצה לחבר לשם דחוף את האגזוז של הנרקיס (הצהוב!) שפרח לי בגינה (ואחר כך לעשות מיד Digital Detox ב"אתר ספא יפהפה באזור יוקיה שבצפון קליפורניה", שם! שם!)…

  נ.ב. – איזה נופים-יפים-יפים! חייבת אייפון5. דחוף. אבל חוששת ללקות בנומופוביה. וחזור לנקודת ההתחלה.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.