אולפן פתוח בחדר-אוכל ||| סיכום המלחמה של ערוץ עשר!

חשבתי לתת לששת קוראי קצת מנוחה מהרהורי המלחמה ותמונותיה, והנה אמש בשמונה בערב בא ערוץ 10 ופתח אולפן-סיכום ממש אצלנו בחדר-אוכל (ועוד באגף הצפוני!). ואם ערוץ 10 מטריח את כל כוכביו לבוא עד לכאן, לשערי עזה – איך יכול בלוג-השוליים, המדווח בדרך קבע מעוטף עזה, להתנזר מסיקור עיתונאי של סיכומי העיתונאים?
כידוע בחדשות צריכים להיות תמציתיים כי זמן המהדורה קצר, למרות שזה לקח לחבר'ה מ-10 יותר משעה, כולל הפסקות לפרסומות. אתם ודאי לא החמצתם את מהדורת הסיכום (ואם כן החמצתם – יש כמובן קישור).

חדשות 10 בבארי  תמר חדשות 10 בארי

ואלה מסקנותיי מהמהדורה ההיסטורית של סיכום "צוק איתן", ואני מדבר כמי שנכח בשניהם – במהדורה ובמלחמה, וראה את ההתנהלות של שתיהן יחסית מקרוב:

1. תמר איש שלום יפה ואלגנטית במציאות, אפילו יותר מאיך שהיא משתקפת על המסך (והז'קט הירוק שהיא לובשת רגע לפני תחילת השידור – נותן  לה את הסמכותיות המפורסמת).

2. לצביקה יחזקאלי באמת יש זקן אפרפר וכיפה שחורה, והוא אומר בחשיבות רבה, דברים שמתאימים לאוזן הישראלית הממוצעת.

תמר מתאפרת בבארי  אולפן 10 בבארי
תמר איש שלום מאופרת לקראת מהדורת חדשות 10 על רקע מגדל המים, ומראה כללי של חדר-אוכל לפני תחילת הצילומים (צילם: עופר גתי)

3. אלמוג בוקר נראה מודאג גם אחרי הפסקת האש, כמו בכל ימי המלחמה (גם כשרואים אותו מקרוב). אולי כדאי לשקול להעביר אותו להיות כתבנו לענייני תיירות.

4. אלון בן-דוד הוא גבוה למדיי ויש לו קול בס הכי משכנע במזרח-התיכון. (אבל בדו-קרב הפרשנים בין אלון בן-דוד לרון בן-ישי – אני מעדיף את נחמיה בן-אברהם (ורוני דניאל הוא ליגה משל עצמו!).

5. אור הלר סימפטי מאוד גם מקרוב, והוא גבוה ממה שהוא מצטייר בעמדה מול עזה. הוא משדר תמיד מהשטח, וגם אמש הוא יצא ממתחם חדר-אוכל ועבר לגרנוליט של בית-העם כדי לראיין את אנשי חטיבה שבע בשטח.

אלון בן דוד בבארי  אור הלר בבארי

יחזקאלי בבארי  דרוקר בבארי

6. רביב דרוקר הוא ציניקן-חסר-תקנה, גם ממרחק של חמישה מטר. הוא מביא הרבה נתונים השוואתיים בדוקים, אבל מוכן גם להצטלם עם התושבים המקומיים, כשהוא שומר על רבע החיוך הקבוע שלו.

7. כולם לובשים מכנסי ג'ינס (לפעמים קצת קרועים מרוב שידורים צפופים של ימי הלחימה), מתחת לחולצות ולז'קטים הייצוגיים.

8. כולם באו מהבית עם דעות מוצקות על "צוק איתן" וסיפרו לכם (ולנו) איך רוב תושבי "עוטף עזה" עזבו את קיבוציהם. הם לא התפנו להסתכל מסביב ולראות מציאות קצת אחרת, שלא מתאימה בדיוק לניסוחים שהכינו מראש. והם גם לא הבינו שהעובדה שחדר-אוכל לא היה מלא לגמרי בשעת השידור נובעת משעת השידור – שמונה! מי זה בא לחדר-אוכל בדיוק בשעה שארוחת הערב נגמרת? אם היו באים בשבע, גם בעצם ימי הלחימה, היו רואים שחדר-אוכל הומה מחברים וילדים סועדים (וגם מחיילים).

9. תמר הכריזה שריח החביתה והגבינה הלבנה בחדר-האוכל המואר, הוא (אולי) תמונת הניצחון (שערוץ 10 וגם ערוץ 2 חיפשו במשך חודש – בהיותם מוכוונים בעיקר לשידורים של תמונות, ולא לניתוחי עומק). נו, אפשר לחלוק על זה, אבל על טעם וריח עדיף לא להתווכח.

ולסיום המלחמה (ולא בטוח בכלל שזה היה אקורד הסיום) אומר זאת כך, תמר: התקשורת היא מאוד סימפטית, אבל לא מוכרחים להאמין לכל מה שאתם שומעים ממנה. עדיף לראות את הדברים בעיניכם.

422776pic_C10. ולאבו מאזן (שאיננו איש ערוץ 10) אני חוזר וקורא, כמו שקראתי לו לפני למעלה משנה וחצי: בוא נשב יחד, אפשר בחדר-אוכל המפורסם שלנו, או במוקעטה שלך – יחד עם חזי סימנטוב, שמשום מה לא הגיע לכאן אמש ושידר מתל-אביב – ונדבר. יש לנו הרבה מה לסכם, כשניים האוחזים בתעודת נתינות פלסטינאית (ראו בפוסט הישן).

(למטה: תעודת הנתינות הפלסטינאית, שהעניק המלך ג'ורג' החמישי לסבא שלי אליהו מוזיקנט)

Eliau_PALESTINIAN CITIZENSHIP_1925a

_______

לנוחיות הקוראים: ניתן למצוא את רשימת כל הפוסטים הקודמים בתפריטים למעלה, עם כל כותרות העמודים וגם את "שיחה ממתינה", ובה נושאים לפוסטים עתידיים, תוכלו למצוא שם.

 קישור לדף הפייסבוק של הבלוג – המעוניינים יכולים להיכנס כאן.

פוסט זה פורסם בקטגוריה עיתונות, פוליטיקה, צבא וביטחון, עם התגים , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

8 תגובות על אולפן פתוח בחדר-אוכל ||| סיכום המלחמה של ערוץ עשר!

 1. נמרוד חפץ הגיב:

  אם 1000 [מוקד אשכול] הודיעו על חזל"ש, ואם ערוץ 10 עשה משדר סיכום בבאר, אז כנראה באמת שהסיבוב הזה נגמר. רק נשארה השאלה של הנכדה בגלות משמר העמק [מביא מתוך הקיר של אמה]:
  סיפרתי לאורי שחוזרים לנירים.

  היא: מה, נגמרה המלחמה?
  אני: כן.
  היא: ואף אחד לא ניצח?

  מחכים לשופט כנראה שיקבע מי ניצח.

  • igalz הגיב:

   נמרוד, עכשיו שש בבוקר שאחרי המלחמה. הפצמ״רים הראשונים כבר נחתו באשכול. זה לא נגמר עד שזה נגמר. היכונו ל״צוק איתן 2״.

 2. אסתר הגיב:

  נעים להשתייך לחבורה אקסלוסיבית של 6 קוראים. גם אני תהיתי לגבי חדר האוכל הריק ואמרתי, אבל ההוא מקווים ונקודות אמר שכולם נשארו, אז היכן הם? ואיך תמר איש שלום לא מזיעה בז'קט הזה? חז"לשו בכיף.

  • igalz הגיב:

   אסתר, תודה על ברכת החזל״ש, אבל כנראה שעוד מוקדם לחזלש. ולגבי חדר-אוכל, מתי כבר ערוץ 10 (והערוצים האחרים) יבינו שיש שעות פתיחה – בעיתות שלום וגם במלחמה. פעם הבאה (ואולי היא כבר מגיעה) שיבואו בשבע כמו כולם.

 3. סמדר הגיב:

  לא הבנתי. ריח של חביתות כתמונת ניצחון?!
  מה זה השטויות האלה, משהו ממש מסריח כאן.
  לך תאמין לתשקורת, קודם מחפשים דברים מתחת לאדמה כדי להבהיל אותנו עד מוות, אחר כך מחפשים איך להרגיע אותנו בכוח, ועם מה?? עם חביתות שהיו כאן כל הזמן! ממש מתחת לרגלינו! מתכוננות להתקיפנו בכל בוקר וערב (וגם שניצל בצהריים)! איך זה שאיש לא הזהיר אותנו מפניהן? למה, למרות שידעו, איש לא טרח לפתח אמצעי הגנה שינטרל אותן, יעלה כמה שיעלה?!

  • igalz הגיב:

   החביתות היו תמיד הנשק הסודי של אגף המזון במטכ״ל המקומי. עכשיו זה הותר לפרסום. בקרוב תחקיר מפורט של אמנון לוי עם 3000 פרומואים.

 4.  יהודה הגיב:

  יפה כתבת על הפער בין המציאות המשודרת לבין האמת שאתה מכיר כבן המקום.
  מתברר,שוב, שהתקשורת היא סוג של אוטיסט שחי בסרט משל עצמו.
  בנוגע לדרוקר- עשית לו חסד. לדעתי הוא הרבה יותר שלילי.
  למעשה הוא התאהב בתפקיד הציניקן עד שהוא לא מסוגל להוציא משפט חיובי מפיו על איזשהו עניין.
  עם התבססות הפסקת האש פתחתי אתמול את תריסי הברזל של הממ"ד שלנו באור עקיבא.
  שלוש פעמים [!] היינו בתוכו במהלך החודש. אכן הגזמה פראית של החמאס החצוף.
  שמרו על עצמכם שם בנגב.

  • igalz הגיב:

   יהודה, אל תמהר לפתוח את התריסים. עוד לא נאמרה פצצת המרגמה האחרונה. והתקשורת? מה שחשוב לה זו הדרמה (או ה״ריאליטי״) ושם, כידוע, הכל מבוים עבור הרייטינג.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.