״כאן״ שם ובכל מקום ||| אגדה אורבנית בשישה פרקים ושבע ועדות

בואו תשמעו אגדה שהייתה-או-לא-הייתה.

בארץ אחת רחוקה-רחוקה, שאפשר לקרוא לה צ׳ומבליה (אבל לא מוכרחים) גר מלך אחד ותיק וממולח. ובארץ ההיא הרחוקה-רחוקה היה גם רדיו שנקרא קוליש-ראל. ולרדיו נולדה בת יפה שהייתה פעם חביבה על כל רואיה, שמה היה רשותה, אבל כולם קראו לה ערוצא.

%d7%a7%d7%95%d7%9c-%d7%99%d7%a9%d7%a8%d7%90%d7%9c

במשך השנים חלה הידרדרות חמורה במעמדה ובתיפקודה של רשותה היא ערוצא. ועדות ציבוריות שמינה המלך החכם בחנו את הגורמים למצבה הקשה וקבעו שיש למנות את אחד משרי-החצר כדי שהוא יימנה ועדה! השר ששמו-לא-חשוב-כרגע מינה ועדה (חיצונית!) שבחנה את המצב במשך מאה-ימים ומאה-לילות והחליטה בלילה המאה-ואחד שיש להקים גוף-שידורים-חדש(!). לגוף קראו תחילה גופא  כדי שאפשר יהיה להבדיל אותו מערוצא – ואז התחילו בהליכי חקיקה נמרצים, שכללו הקמת ועדה נוספת ציבורית (ועוד שתי ועדות מקצועיות).

k2b      k3b       %d7%9c%d7%95%d7%92%d7%95-%d7%9b%d7%90%d7%9f-c

הוועדה הזו ישבה וישבה וישבה וישבה וישבה וישבה וישבה וישבה, ואז היא מצאה מדוכה וישבה גם עלייה עוד קצת והחליטה בסוף שצריך חקיקה! מיד ניגשו אנשי צ׳ומבליה, שאז כבר כינו אותה (מאחורי גבה) חֶלֶם, לחוקק חוקים מתאימים ולפתור את כל בעיות הרגולציא. משנסתיימה החקיקה בקריאה ראשונה, ושנייה, ושלישית ורביעית, הוחלט לחוקק חוק חדש. חוק שנקרא תחילה חוק-השידורא (ציבורי, תשע״ד-2014 ס"ח 2471) ובסוף קוצר שמו לחוק״ן.

עברה עוד שנה והתאגיד החדש הקים דירקטוריון שהחל לפעול במהירות ואף ערך מכרזים למינוי ועדה שתמנה את המחוקקים שיבחרו את המשדרים ואפילו יציעו את קבוצות המאזינים והצופים שישבו בוועדה.

אלא שעד מהרה עברה עוד שנה והתאגיד החדש ששמו כבר נקרא אז בצ׳ומבליה – כאן, ירד מגדולתו עוד לפני שעלה לאוויר. המלך הפיקח גילה בשלב זה שחמש-מאות-האנשים שמינה כדי שיחליפו את רשותא הקשישה הם לא אלה שהוא התכוון למנות. ומצד שני לא נמצאו לו חמש-מאות-אנשים אחרים.

%d7%a4%d7%93%d7%94%d7%a6%d7%95%d7%a8-%d7%a4%d7%a8%d7%93%d7%99%d7%a0%d7%a0%d7%93

מה עשה המלך החכם? ישב וחשב, וחשב וישב, וחשב כשישב, וישב כשחשב, ולפתע עלתה במוחו הברקה: אפשר בהליכי חקיקה (מזורזים!) לבטל את הקמת התאגיד ולהקים במקומו מחדש את רשותה הישנה וה(לא) טובה. והיא כבר תוליד את ערוצא והוא יוליד את רשתב ורשתג, וכך כולם יהיו מרוצים. חוץ מכל מיני שועלים זקנים-נרגנים וחתולים צעירים (שתמיד מקטרים).
בינתיים זרמו מיליוני לירות ושקלים ישנים ו-₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪ בנהרות ממלכת חלם והעניינים חייבו החלטות כבדות ואחראיות. אז ציווה המלך על כל שריו ואחשדרפניו וסריסיו: ״תהיו כחלונים וארדנים! תקימו ועדת בדיקה שתבדוק את החלטות הוועדה שהוקמה על ידי ועדת הבדיקה שבדקה את מסקנות הועדה שפורסמו אחרי ישיבת הוועדה הקודמת בעקבות דו״חות ועדת חלם״.
וכך באמת היה. או שלא…

וכאן הסתיימו שידורינו לערב זה. נשוב ונשדר כשיהיה לנו משהו נוסף להגיד. ומעתה – אל תאמרו ״נגיד״ ואל תגידו גם ״תאגיד״, אמרו – ועדה!. והשאר יסופר בתולדות (קול) ישראל.

%d7%a9%d7%9d-%d7%9b%d7%90%d7%9f

עדכון 16.3.2017: נכון להיום התאגיד (שהוקם, כזכור, ע״י ממשלת נתניהו השלישית) מותג על ידו כ״תאגיד השמאלני״ ומחכים לדחייה החמישית (או העשירית) של הקמתו.

עדכון ״אחרון״ 30.3.2017: ב״סוף״ המלך החליט שהתאגיד ״השמאלני״ יקום כפי שתוכנן (בערך), וגם מנהליו ישארו על מקומם, אבל משמו של התאגיד תוסר האות ״כ״ וייאסר על עובדיו לעסוק בענייני היום. המלך הממולח קבע ש:״ילדה ששמה ״כאן״ תקרא ״אן״ וילד (או שר) ששמו ״משה״ יקרא ״שה״ / כך המלך מרשה. / במקום ״אדם״, / מיד או ים, / יוד או מאוד, / ויו-יו – גם / אמר החוק / צריך לשתוק / וזהו.

וההמשך ידוע…

(נכתב בהשראת ״טוסברהינדי הגיבור״ של שמעון צבר ו"עלילות פרדיננד פדהצור בקיצור" של אפרים סידון ויוסי אבולעפיה)

_______
לנוחיות הקוראים: ניתן למצוא את רשימת כל הפוסטים הקודמים בתפריטים למעלה, בדפי הארכיון, הכוללים כל אחד 200 רשומות.
 קישור לדף הפייסבוק של הבלוג – המעוניינים יכולים להיכנס כאן.

פוסט זה פורסם בקטגוריה ישראל, מיתוג, עיתונות, עם התגים , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

3 תגובות על ״כאן״ שם ובכל מקום ||| אגדה אורבנית בשישה פרקים ושבע ועדות

  1. עמוס הגיב:

    וזאת היא כל התושב"ע ?

  2. נמרוד חפץ הגיב:

    כנראה שסוף הסיפור יהיה רק כאשר יקום מלך חדש בישראל.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.